Nowoczesna nagrzewnica indukcyjna IHM jako jeden z czołowych produktów firmy Energoel

Nowocześnie zaprojektowana nagrzewnica indukcyjna IHM jako jeden z czołowych wyrobów firmy Energoel wybierana jest w głównej mierze z uwagi na wielokierunkowe cechy. Wysokoczęstotliwościowe urządzenie dedykowane jest do nagrzewania indukcyjnego, o dostępnych mocach w zależności od wybranego modelu: 3kW, 6kW, 12kW oraz 20kW. Częstotliwość pracy w nagrzewnicy to od 50 do ośmiuset kHz. W tym wypadku też sporo zależy od ustawień.

Urządzenia podanej firmy, wliczające się w skład serii IHM mogą być wyposażone w wyjście do sterowania przyciskiem nożnym lub we wbudowany interfejs z wyjściami oraz wejściami cyfrowymi. Są one dedykowane do pracy ze sterownikami PLC oraz z systemami wliczonymi do automatyki przemysłowej. Generatory mają kompaktowe rozmiary, a głowice wzbudników upraszczają montaż w istniejących systemach automatyki, liniach produkcyjnych a także na manipulatorach robotów przemysłowych.

Dokładna specyfikacja urządzenia znajduje się pod linkiem https://energoel.pl/produkt/nagrzewnica-indukcyjna-seria-ihm/, a jeśli klient chciałby się dowiedzieć więcej, może również konsultować się z pracownikami. Przykładowe aplikacje, w jakich można zastosować nagrzewnicę to: lutowanie indukcyjne, lutowanie węglików a także hartowanie indukcyjne. Dla klientów udostępnione są modele: o mocy 3kW z zasilaniem jednofazowym, o mocy 6kW z zasilaniem trójfazowym, o mocy 12kW z zasilaniem trójfazowym oraz o mocy 20kW z zasilaniem trójfazowym. Grzejnictwo indukcyjne to efektywna technika nagrzewania oraz topienia metalu znajdująca zastosowanie w wielu procesach o przeznaczeniu przemysłowym.

Doświadczeni inżynierowie zajmują się wykonywaniem linii technologicznych, w jakich centralnym elementem są nagrzewnice. To one odpowiadają za trwałość oraz funkcjonalność urządzeń. Poza przemysłem nagrzewnice można także zastosować w laboratoriach. Opanowana w przedsiębiorstwie energoelektronika umożliwia opracowanie nowoczesnych maszyn, o wysokiej sprawności energetycznej.